(ПРОЕКТ: жовтим – зміни до передньої редакції)

від «__»____2012 №____

Розділ «Спортивне орієнтування» викласти в такій редакції

СПОРТИВНЕ ОРІЄНТУВАННЯ

(чоловіки, жінки)

Посісти місця на одному з перерахованих змагань або виконати нормативи згідно з класифікаційною таблицею

Майстер спорту України міжнародного класу

1-3 — на чемпіонаті світу, Європи, у загальному заліку Кубка світу (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті)

Майстер спорту України

1-2 — на чемпіонаті України, Всеукраїнських спортивних іграх (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті);

1 — у загальному заліку (фіналі) Кубка України (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті);

4-6 — на чемпіонаті світу, Європи, у загальному заліку Кубка світу (в особистому заліку, у командних змаганнях, в естафеті);

1-3 — на чемпіонаті світу, Європи серед юніорів, серед студентів, серед військових (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті) ;

1-2 — на чемпіонаті світу, Європи серед юнаків (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті) .

Спортивні розряди (Кандидат у майстри спорту України, І, ІІ, ІІІ та юнацькі розряди — І, ІІ, ІІІ) присвоюються згідно класифікаційної таблиці №1.

Умови присвоєння спортивних звань і розрядів

1. Звання МСУМК присвоюється за умов, якщо у виді програми взяли участь не менше 14 спортсменів (команд), які представляють не менше 10 країн.

2. Звання МСУ присвоюється за умови якщо:

• норматив виконаний на змаганнях не нижче ІІІ рангу;
  • змагання проводились у віковій групі Ч-21, Ж-21, Мікс-21; у разі, якщо на змаганнях у вікових групах Ч-21, Ж-21, Мікс-21 окремо виділяється елітна група (Ч-21Е, Ж-21Е, Мікс-21Е), то звання МСУ присвоюється тільки у цій групі;
  • для видів спортивного орієнтування трейл — у Відкритому класі;
  • дистанції відповідали класу майстрів спорту;
  • у виді програми (окрім естафет та командних змагань) взяли участь не менше 14 спортсменів, які представляють не менше 10 регіонів України;
  • у командних змаганнях та естафетах — за умови участі не менше 8 команд, які закінчили дистанцію і отримали результат, що представляють не менше 8 регіонів;

3. За умови проведення кваліфікаційних або півфінальних забігів звання МСУ присвоюється тільки у фінальних змаганнях.

4. Спортивний розряд КМСУ виконується на дистанціях класів МСУ та КМСУ.

5. Звання та розряди у багатоборстві присвоюються згідно з найнижчим класом дистанцій, яка входила до багатоборства.

6. Під час підрахунку розрядні нормативи округляються до секунд та цілих очок на користь учасника.

7. Спортивні розряди дорослих присвоюються на дистанціях, що відповідають вимогам вікових груп від 16 років і старших.

8. Ранг змагань визначається сумою балів за діючі спортивні звання та розряди (згідно таблиці) не більш ніж 12 і не менше 3 українських спортсменів, які показали кращі результати.