до Класифікаційних норм та вимог Єдиної спортивної класифікації України з неолімпійських видів спорту

(пункт 79)

Спортивне орієнтування

Чоловіки та жінки

Змагання проводяться з видів спортивного орієнтування, які мають такі скорочення:

СОБ – спортивне орієнтування бігом;

СОЛ – спортивне орієнтування на лижах;

МТБО – спортивне орієнтування на велосипедах (маунтін-байках — гірських велосипедах);

ТРО – трейл-орієнтування;

СОР – спортивне орієнтування рогейн.

Вікові категорії:

юнаки молодшого віку: чоловіки/жінки 12, 13, 14, 15 років (далі –Ч/Ж12, Ч/Ж13, Ч/Ж14, Ч/Ж15);

юнаки старшого віку: чоловіки/жінки 16, 17, 18 років (далі – Ч/Ж16, Ч/Ж17, Ч/Ж18);

юніори: чоловіки/жінки 20 років (далі – Ч/Ж20);

дорослі: чоловіки/жінки 21 року та старше відповідно до кваліфікації: елітна група — Е, група А, група Б тощо (далі — Ч/Ж21Е, 21А, 21Б тощо);

МІКС – змішана за статтю команда відповідної вікової категорії, кваліфікації до складу якої входять щонайменше одна жінка і один чоловік: МІКС21Е, МІКС21;

відкритий клас – усі учасники незалежно від статі і віку.

Для виду СОР – вікові категорії  визначаються за датою народження на день змагань; для інших видів – за роком народження.

Посісти місця в одному з перерахованих змагань або виконати нормативи згідно з класифікаційною таблицею з урахуванням умов присвоєння спортивних звань та розрядів:

Майстер спорту України міжнародного класу

Для СОБ:

1-5 – на чемпіонаті світу, Європейських іграх, чемпіонаті Європи, у загальному заліку Кубка світу (в особистому заліку, в естафеті);

4-6 – у Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту;

для видів СОЛ, СОР, МТБО, ТРО:

1-3 – на чемпіонаті світу, Європейських іграх, чемпіонаті Європи, у загальному заліку Кубка світу (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті);

для всіх видів спортивного орієнтування:

1-2 – на етапах Кубка світу (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті).

Майстер спорту України

Для СОБ:

6-8 – на чемпіонаті світу, Європейських іграх, чемпіонаті Європи, у загальному заліку Кубка світу (в особистому заліку, у командних змаганнях, в естафеті);

1-2 – на чемпіонаті України (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті);

1 – у загальному заліку (фіналі) Кубка України (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті);

1-3 – на чемпіонаті світу, чемпіонаті Європи серед юніорів (в особистому заліку, у командному виді програми, в естафеті).

Спортивні розряди присвоюються відповідно до класифікаційної таблиці.

Умови присвоєння спортивних звань і розрядів:

1. Спортивне звання «Майстер спорту України міжнародного класу» присвоюється за умови участі в офіційних міжнародних змаганнях у виді програми спортсменів не менше ніж з 10 країн.

2. Спортивне звання «Майстер спорту України» присвоюється за умови, якщо:

змагання проводились у віковій групі Ч21, Ж21, Мікс21; у разі, якщо на змаганнях у вікових групах Ч21, Ж21, Мікс21 окремо виділяється елітна група (Ч21Е, Ж21Е, Мікс21Е), то спортивне звання «Майстер спорту України» присвоюється тільки у цій групі;

для ТРО –  у відкритому класі;

в індивідуальному виді програми взяли участь спортсмени не менше ніж з 8 регіонів;

у командних змаганнях та естафеті взяли участь команди, що представляють не менше 6 регіонів і які закінчили дистанцію і отримали результат.

3. За умови проведення кваліфікаційних забігів спортивне звання «Майстер спорту України» присвоюється тільки у фінальних змаганнях.

4. Спортивні звання та розряди у багатоборстві присвоюються згідно з найнижчим класом дистанції, яка входила до багатоборства.

5. Під час підрахунку розрядні нормативи округляються до секунд та цілих очок на користь учасника.

6. Спортивні розряди дорослих присвоюються на дистанціях, що відповідають вимогам вікових категорій від 16 років і старше.

7. Спортивні розряди присвоюються згідно з класифікаційною таблицею відповідно до рангу дистанції.

Для визначення виконаного розряду підраховується ранг кожної дистанції (для кожної категорії окремо) за сумою балів учасників: не більше 12 і не менше 3 українських спортсменів, які показали кращі результати за діючі спортивні звання та розряди учасників змагань згідно з таблицею оцінки спортивних результатів.